Přejít k hlavnímu obsahu

Refinancování hypotéky

Pojďme se společně podívat na to, co vzít v úvahu při refinancování hypotéky.

Jak na refinancování hypotéky?

S koncem fixačního období si mnoho lidí klade otázku: refinancovat či nerefinancovat?

Pokud jste se svojí bankou spokojeni, není k refinancování vlastně důvod. Jediným důvodem by mohla být sazba, kterou vám banka nabízí. Ovšem pozor, desetinový rozdíl na sazbě nemusí nutně znamenat důvod ke změně banky. Refinancování totiž s sebou nese i náklady, o kterých se moc nemluví.

Vše si ukážeme na příkladech:

 • Příklad 1Open or Close

  Zůstatek úvěru je 1 milion Kč a moje současná banka mi nabízí novou úrokovou sazbu 2,19 % na 5 let a splátku 4348 Kč měsíčně.

  Jiná banka mi nabízí úrokovou sazbu 1,99 % na 5 let a splátku 4248 Kč měsíčně. Nyní se zdá, že volba je jasná a jdeme refinancovat, ale ještě nás čekají další náklady.
  Které to jsou? Vyčíslení od banky k datu fixace 1500 Kč, výmaz zástavního práva 1000 Kč, zápis nového zástavního práva 1000 Kč. Odhad máme vyjednaný zdarma.

  Výsledná možná úspora je 2520 Kč za dobu následujících 5 let.

 • Příklad 2Open or Close
 •  

  Z příkladů je vidět, že se vyplatí refinancovat spíše vyšší hypotéky a vždy nezapomeňte vzít v úvahu všechny náklady, které budete mít spojené s vyřízením refinancování.

  Pokud vás refinancování zajímá, zhodnotíme společně aktuální situaci a najdeme řešení.

Máte otázky? Napište mi...

Vaše osobní údaje budou použity výhradně pro potřeby zodpovězení Vašeho dotazu v souladu se zákonem, nebudou využity k marketingovým účelům a budou archivovány po dobu nejdéle 6 měsíců.